CSS ietvari (frameworks) un to pielietošana web dizainā

CSS ietvari (CSS frameworks) ir kļuvuši vēl populārāki pēdējā laikā, kad uz dažādām ierīcēm (mobilie telefoni, planšetdatori, netbooki, datora) un dažāda satura interneta vietnēs (mājas lapas, facebook, blogi) interneta saturs tiek atainots dažādi. Pats esmu vairākos projektos lietojis tikai divus: 960.gs jeb 960 Grid System, kuru pēdējā laikā aizstāju jau ar mazāka izmēra 1KB CSS Grid. Tālāk pastāstīšu par katru no šiem CSS ietvariem, ko parasti lieto interneta mājas lapās vai blogos.

Neliela atpūta no darba. Dodamies uz Berlīni!

Laikā no 24. oktobra līdz 28. oktobra rītam MediaBox.lv būs izbraukumā uz Berlīni, lai ne tikai pamācītos, bet arī atpūstos no interneta. Šajā laikā var droši zvanīt, bet interneta aplikāciju atbalsts netiks nodrošināts 100% apmērā. Epasts tiks caurskatīts (cerams) reizi dienā.

Draugiem.lv biznesa lapu sekotāju WordPress spraudnis

WordPress spraudnis “Draugiem.lv/lapas Fanu lapa” ir paredzēts tiem draugiem.lv/lapas īpašniekiem, kuriem ir mājas lapas vai blogs ir veidots uz WordPress platformas. WordPress spraudnis parāda draugiem.lv/lapas nosaukumu, aprakstu, lietotājus, to skaitu, logo un iespēju kļūt par lapas fanu.

Domēna pārreģistrācija

Viens no faktoriem, kas jāņem vērā, pērkot jaunu domēnu, ir domēna pārreģistrācijas maksa. Dažreiz gadās, ka domēna maksa ir ļoti zema, vai tā nav vispār, saņemot to kā papildinājumu no pakalpojuma sniedzēja (hostings, mājas lapau/blogu izveide, e-mārketings, …). Šādās reizēs ir ļoti liela uzmanība jāpievērš tieši pārreģistrācijas izmaksām, jo var gadīties, ka pārreģistrēšana var izmaksāt vairāk, nekā, ja būtu par mazliet augstāku cenu iegādājušies domēnu paši.

Cik maksā vienkārša mājas lapa? ~6Ls mēnesī / ~70Ls gadā

Kā es nonācu pie šādas summas: .lv domēna vārds gadā maksā 8,77Ls, kas mēnesī ir 0,73Ls, hostings: 5Ls mēnesī, ļoti vidējā cena (apskati kāds ir  MediaBox.lv hostings!), un vienreizēja samaksa par darbu, lai “uzliktu” uz servera un nokonfigurētu mājas lapu vai “blogu” ~20Ls. Pēdējās dienās nācās e-pastos atbildēt uz tieši šādiem e-pastiem. Tā kā domēna […]

Kā pievienot Google Buzz pogu Blogger/Blogspot lapām

Jau vairākas dienas darbojas jaunais Google Buzz produkts GMail e-pastos. Es jau paspēju pieslēgt to pie Twitter konta, kas izrādījās kļūda, jo sanāca, ka visiem maniem sekotājiem nāk vesels blāķis ar (nevajadzīgu?) informāciju. Google Buzz poga Blogger/blogspot lapām ekrānšāviņš Paskatoties, ka ir jau izveidots jauks WordPress spraudnis, izdomāju, ka varētu pameklēt arī Blogger lapām ko […]