Bezmaksas SSL tagad pieejami MediaBox.lv klientiem (mājas lapa ar HTTPS)

Pamazām sākam piedāvāt bezmaksas drošības sertifikātus (SSL) mājas lapām. Sevišķi noderīgi tas būs interneta veikalu īpašniekiem un tiem, kuri izmanto Facebook aplikācijas, kuras darbojas no pašas mājas lapas. SSL tiek izmantots, ja pārsūtāmajiem datiem ir nepieciešama paaugstināta drošība.

Piedāvātie sertifikāti ir atzīti populārākajos interneta pārlūkos (Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox, Google Chrome, Opera un citos), līdz ar to nav jāuztraucas par drošības paziņojumiem, ka lapa nav droša.

MediaBox.lv jau izmanto šo iespēju kopš 2015. gada nogales.

let's encrypt mediabox.lv

Kas ir SSL / HTTPS / TLS?

No wikipedia.org:

TLS (Transport Layer Security) ir šifrēšanas protokols, kuru izmanto lai šifrētu datortīklos (piem., Internetā) pārsūtīto informāciju. Visredzamākais pielietojums ir HTTP datu plūsmas šifrēšana lietojot https protokolu.

TLS tīkla programmām nodrošina iespēju sazināties savā starpā veidā, kas novērš informācijas pārtveršanu un izmainīšanu. TLS nodrošina savienojuma gala ierīču autentifikāciju un šifrē pārsūtītos datus.

Šāda iespēja ir pieejama, pateicoties interneta kompāniju kopīgai iniciatīvai Let’s Encrypt. Tādēļ, droši to var jau izmantot ikviens, kurš SSL var uzstādīt pats vai pierunāt savu hostinga kompāniju.

Izsakies arī Tu