Cīņai ar atsauču spamu izveidots jauns WordPress spraudnis

Pirms kāda laika cīņai ar atsauču spamu tika izveidots jauns WordPress spraudnis – WP referrer spam blacklist.

WordPress / PHP

atsauču spams

Spraudņa darbības princips ir ļoti vienkāršs – uzstādi un izbaudi faktu, ka semalt vairs neparādās tavās statistikās. Spraudni plānots atjaunot reizi nedēļā ar jauniem ierakstie ja tādi ir pievienoti. Spama atsauču saraksts ņemts no Piwik, kas ir alternatīva Google Analytics, tikai pašam uz sava servera.

Viens no jautājumiem, kas citiem rodas – kādēļ atsauču spama sarakstu neatjauno automātiski? Jo es neuzticos citu veidotam kodam, ja to pats neesmu pārbaudījis un diezvai lietotāji gribēs, lai viņu WordPress mājas lapas varētu “automātiski” uzlauzt. Īsā atbilde: drošības dēļ.

Apache / Nginx konfigurācija

MediaBox.lv šo spraudni izmanto tikai uz to klientu serveriem, kuri atrodas citur. MediaBox.lv šis spraudnis nav vajadzīgs, jo viss jau atrodas NGINX/Apache konfigurācijas failos.

Saraksts

Atsauču spama sarakstā šobrīd ir vairāk par 270 domēniem (un lapām). Lūk dažas, kas ir raksta tapšanas laikā esošie:

0n-line.tv, 12masterov.com, 1pamm.ru, 4webmasters.org, 5forex.ru, 7makemoneyonline.com, acads.net, adcash.com, adspart.com, adventureparkcostarica.com, adviceforum.info, affordablewebsitesandmobileapps.com, afora.ru, akuhni.by, allknow.info, allnews.md, allwomen.info, alpharma.net, altermix.ua, free-share-buttons.com, free-social-buttons.com, freewhatsappload.com, fsalas.com, germes-trans.com,  semalt.com, semaltmedia.com,  trafficmonetize.org, trion.od.ua, uasb.ru, uzungil.com, videos-for-your-business.com, video-woman.com, viel.su, viktoria-center.ru, vodaodessa.com, vodkoved.ru, webmaster-traffic.com, webmonetizer.net, websites-reviews.com, websocial.me, wmasterlead.com, ykecwqlixx.ru, холодныйобзвон.рф, trafficmonetizer.org ,…

Izsakies arī Tu