CMS jeb Satura vadības sistēma

Kas ir blogs?

Keatkarīgi no izmantotās platformas blogs ir interneta žurnāls, kurā hronoloģiski tiek veikti ieraksti, pievienoti attēli, video vai audio faili. Blogs var būt publisks vai slēgts, tam var būt viens vai vairāki autori. Lai publicētu rakstus, nav nepieciešamas programmēšanas zināšanas.

Uzzini vairāk par blogu izstrādi.

Podraides (podcast) un audioblogi.

Podcast ir līdzīga blogam ar tekstiem, tikai tā vietā lai rakstītu, tiek ierunāts saturs. Līdzīgi kā klausīties radio – tikai lietotājs pats var izvēlēties, kur un kad klausīties.

Fotoblogi

Fotoblogi galvenokārt publicē fotogrāfijas un galerijas, kā to jau nosaukums norāda. Galvenā atšķirība ir tāda, ka attēli parasti ir visa satura platumā vai citos gadījumos pa visu ekrānu, bet virsraksti ir uz bildes.

Videoblogi jeb vlogi

Līdzīgi kā fotoblogi, videoblogs ir domāts video publicēšanai.

Kas ir CMS?

CMS (angliski content managemt system) ir:

Satura pārvaldības sistēma ir programmatūra kura ļauj vienlaikus vairākiem lietotājiem dažādus teksta vai cita veida dokumentus izveidot, apstrādāt un organizēt. (…). Autori var šo programmu izmantot arī bez jebkādām programmēšanas valodu zināšanām un nereti tieši internetā izveidot jaunus tekstus, papildināt tos ar bildēm, video vai skaņām un publicēt. (resurss: Wikipedia.org).

Kā redzams no apraksta, tad īpaši neatšķiras no bloga, tikai plašākas satura iespējas.

WordPress kā CMS

Un beigās jāsaka ka:

  1. WordPress ir CMS jeb satura pārvaldības sistēma;
  2. WordPress ir blogs;
  3. un WordPress ir interneta aplikācija;

MediaBox.lv klienti, kuri WordPress izmanto kā CMS: BORENIUS.LV.