Domēna pārreģistrācija

Viens no faktoriem, kas jāņem vērā, pērkot jaunu domēnu, ir domēna pārreģistrācijas maksa. Dažreiz gadās, ka domēna maksa ir ļoti zema, vai tā nav vispār, saņemot to kā papildinājumu no pakalpojuma sniedzēja (hostings, mājas lapu/blogu izveide, e-mārketings, …). Šādās reizēs ir ļoti liela uzmanība jāpievērš tieši pārreģistrācijas izmaksām, jo var gadīties, ka pārreģistrēšana var izmaksāt vairāk, nekā, ja būtu par mazliet augstāku cenu iegādājušies domēnu paši.

Kādēļ gan vajadzētu pārreģistrēt domēnu?

Varianti ir vairāki.

  • Viens no iespējamajiem variantiem, mainot savu hostinga sniedzēju vai mājas lapas apkalpotājus, ja tas ir ārējais pakalpojums (outsource).
  • Otrs, kas nāk uzreiz prātā, kad domēns ir reģistrēts uz kāda darbinieka vārda. Dzīvē gadās dažādi un iespējams, ka darbinieks pārtrauc savu profesionālo darbu kompānijā, savukārt ar domēna administrēšanas turpmākajiem darbiem vairs nevēlas, nevar vai nav vairāk tiesīgs nodarboties. Tādēļ parasti iesaku domēna vārdu reģistrēt uz uzņēmuma vadītāja vai īpašnieka vārda (domēna vārda administratīvā kontaktpersona vai domēna vārda pilnvarota fiziskā persona).

Neliela atsauce

Nevēlos teikt, ka visi bezmaksas domēna piedāvājumi ir ar paaugstinātu pārreģistrācijas maksu, tomēr der pievērst uzmanību. Un šis ir tikai viens no punktiem, ko der atcerēties reģistrējot jaunu domēnu.

Ja nepieciešama palīdzība, sazinies!

Izsakies arī Tu