Hostinga testā: Google Cloud Platform, Linode un Digital Ocean

Kopš ir parādījusies lielāka pārliecība par iespējam hostēt arī lielākus interneta projektus, ne tikai “parastas” mājas lapas Latvijā, Eiropā vai ASV, bet arī Āzijā un citur, ir nepieciešamība testēt mājas lapu VPS hostinga risinājumus.

Impulss šādiem testiem radās vasaras sākumā, kad vairākos projektos vajadzēja nodrošināt mājas lapas nepārtrauktu pieejamību (high availability) ne tikai vienā valstī vai kontinentā, bet visā pasaulē. Zinot, ka ir grūtības atrast uzticamus un labus partnerus tieši Āzijas un Okeānijas reģionos (šobrīd tur izmantoju Linode, par kuriem esmu pārliecināts), nākas meklēt radošākus risinājumus.

Hostings: Google Cloud Platform, Linode, Digital Ocean

Tādēļ radās traka doma apvienot vairākus lielus hostinga gigantus ar maziem vietējiem risinājumiem vienotā tīklā, radot mazu mākonīti ar zelta maliņām.

Ar “lielajiem” es domāju zemāk aprakstītos VPS hostinga pakalpojuma sniedzējus un kuru pleciem turēsies (un jau turās) kritiskā serveru un datu infrastruktūra.

Linode

Linode ir pagaidām vienīgais lielais spēlētājs, kurš ir izturējis vairāku gadu testus un pagaidām paliks mana NR 1 izvēle, jo lapu pieejamība klientiem ir labāka par Latvijas hostinga sniedzējiem, tai skaitā klientu atbalstu, un arī cenas ir pieņemamākas. Kad GoDaddy hostings manam blogam (rolandinsh.lv) turpināja mēnešiem brukt nost, bija jāmeklē stabilāks risinājums sava bloga hostēšanai. Tas sakrita ar laiku, kad arī klienti bija gatavi uzticēt man visas savas rūpes par hostingu un pēc apmēram 3-4 mēnešu ilga interneta forumu, sociālo vietņu monitoringa un citu lietotāju pieredzes, tika pieņemt lēmums, ka viss glabāsies uz Linode. Nenožēloju nevienu dienu. Serveris ir nobrucis tikai dažas reizes šo gadu laikā un lielākoties paša neuzmanības dēļ.

Ja vēlies izmēģināt LINODE, tad spied šo saiti http://go.mediabox.lv/hostinglinode*.

Digital Ocean

Lai arī Linodei nav tik daudz serveru datu centru visapkārt pasaulei, jau gadu pēc Linode lietošanas bija radusies  doma paeksperimentēt ar Digital Ocean (DO). Paspēlējos mazāk par vienu dienu un visu izdzēsu. Pēc Linode lietošanas likās “pārāk vienkārši”. No lietotāju viedokļa viss ir ļoti labi un ja nebūtu sācis ar Linode un pilnu pieeju, visticamāk, Dogial Ocean būtu tieši tas, ko ieteiktu un izvēlētos. Klientiem, kuriem patīk drag-n-drop šis ir ideāls variants. Jo ar dažiem klikšķiem serveris darbojas. Diemžēl es to redzu arī kā iespēju ātri daudzas lietas salauzt, visbiežāk netīšām pašiem izmēģinot kaut kādas tiešsaistes pamācības.

Kopš šī gada 15. septembra esmu atjaunojis savu Digital Ocean kontu, jo beidzot esmu atradis tam pielietojumu – datu centru izmantošana tur, kura Linodei nav. Plašāk zemāk.

Ja vēlies iegūt bezmaksas hostingu $10 vērtība eksperimentēšanai kā es to izdarīju sākotnēji, tad spied šo saiti http://go.mediabox.lv/oceanref*.

Google Cloud Platform

Meklējot labāku attēlu glabāšanas risinājumu nonācu pie Google Cloud Platform. Līdzīgi kā pirms Linode izvēles, izmantoju dažus mēnešus, lai monitorētu atsauksmes un pieejamību Amazon AWS, Google Cloud Platform, dažiem lielākiem CDN tīkliem un mākoņskaitļošanas (cloud hosting/computing) kompānijas. Google Cloud Platform uzvarēja ar cenu, savietojamību un vienkāršību (citādāku kā DigitalOcean). Tāpat vienkāršā pieslēdz-un-darbojas savietojamība ar WordPress lapām uzvarēja, jo Akamai ir speciāli jāpiesakās, bet AWS ir sarežģītāka uzstādīšana un dārgākas izmaksas.

Plašāk:

Google Cloud Platform (GCP)

Risinājums

Ja viss būs pēc plāna, iespējams, ka šībrīža NR 1 izvēli Linode ar laiku varētu aizstāt Google Cloud Platform. Pagaidām Google Cloud Platform tiks izmantota privātiem projektiem un testiem ar rolandinsh.lv (bildes jau glabājas uz Google serveriem).

Gala plāns ir izveidot serveru tīklu pa visu pasauli tiem klientiem, kuriem tas ir nepieciešams. Šobrīd ļoti viegli un vienkārši tas darbojas priekš Eiropas, ASV un daļēji Āzijas, pateicoties Linode.

Šobrīd aktīvā testā ir Linode un Digital Ocean savietošana vienotā tīklā un vēlāk pieslēgt arī Google Cloud Platform.

Izmaksas un cenas

MediaBox.lv pārvaldītā hostinga klienti, kā parasti, neko nejutīs izmaiņās, jo jau šobrīd servera adrese klejo no Frakfurtes uz Londonu un Amsterdamu. Šāda rotācija notiek apmēram 2-3 reizes 2 gados, pilnībā nomainot datu centru. Pa šo laiku cenas nav mainītas, savlaicīgi nebrīdinot vismaz 1 gadu iepriekš. Pa šo laiku cenas mainītas ir tikai 1 reizi! 2015. gadā, par ko brīdināju jau 2013. gadā klientus.

Kādēļ šādas izmaiņas? Lielākoties tas ir saistīts ar lielāku pievēršanos interneta veikalu izstrādē, kur ielādes ātrums ir ļoti svarīgs. Tāpat šīs izmaiņas ir tādēļ, ka blakus WordPress pārvaldītajam hostingam, tagad arī citas web-aplikācijas tiek hostētas, piemēram, veidotas ar CodeIgniter (PHP) vai pat NodeJS. Tāpat ir vēlme eksperimentēt ar dažādiem risinājumiem savos projektos, lai vēlāk veidotu jaunas iespējas klientiem.

Rakstot šo rakstu, ir uzstādīti jau 4 serveri testiem un 1 atsevišķš aktīvais “īstā” hostinga serveris (nav vajadzības lieki apdraudēt klientu datus, ja kāds eksperiments noiet greizi). Šis ir tikai viens solis tuvāk vēl labākai pārvaldītā WordPress hostēšanai un papildinājums jauniem izaicinājumiem.

Ir paredzēts arī viens datu centrs Baltijas reģionā, bet pagaidām monitoringa dati nav tik iepriecinoši, lai vēl solītu vietējo VPS hostingu, jo dati joprojām no Frankfurtes atnāk vidēji ātrāk nekā no Lietuvas vai Latvijas vietējiem klientiem. Bet turpinu meklēt risinājumu lai ne tikai stabilitāte būtu laba, bet arī pieejamas cenas.

Kad Jaunais MediaBox.lv būs sakārtots, arī šo lapu pārlikšu pakāpeniski uz Google Cloud Platformas, jo kā rakstīts MediaBox.lv hostinga sadaļā – tikai pašu pārbaudīti risinājumi!

Ja kādam ir kādi jautājumi, droši var rakstīt komentāru sadaļā vai sazinoties!


* – partneru programmas saite.

Izsakies arī Tu