info@mediabox.lv

Attā Jetpack…

Sākot no šodienas, pamazām visām MediaBox.lv esošājām WordPress mājas lapām slēgsim Jetpack WordPress.com Stats un visu Jetpack spraudni. Bija pēdējais laiks, lai pārslēgtos uz pašu veidotajiem risinājumiem, kuri jau vairāk kā gadu bija izstrādē un testēšanā. Īsumā: vajag vairāk datus un informāciju un esmu izaudzis no šī spraudņa. Un ja reiz pašam ir līdzīgi vai pat advancētāki risinājumi, ir muļķīgi lietot vairākus rīkus, kuri dublē funkcijas un sniedz mazāku ieguvumu.

Uzlauzta mājaslapa? (pirms WP 4.7.2)

Šodien jau Latvijas WordPress Facebook grupā ierakstīju, bet domāju, var arī plašākai sabiedrībai pastāstīt ko meklēt savā WordPress lapā, ja tā laicīgi nav atjaunota un joprojām izmanto novecojušu WordPress. Kā jau minēju iepriekš, tad MediaBox uzturētās lapas tiek pārbaudītas vairāka sreizes dienā un ir drošībā. Labprāt arī palīdzēsim ar uzlauztu lapu salabošanu.

Cīņai ar atsauču spamu izveidots jauns WordPress spraudnis

Spraudņa darbības princips ir ļoti vienkāršs – uzstādi un izbaudi faktu, ka semalt vairs neparādās tavās statistikās. Spraudni plānots atjaunot reizi nedēļā ar jauniem ierakstie ja tādi ir pievienoti. Spama atsauču saraksts ņemts no Piwik, kas ir alternatīva Google Analytics, tikai pašam uz sava servera.

Google ielas skata (street view) ievietošana mājas lapā

Īpaši noderīgs būs tiem, kuru atrašanās vietu ir grūtāk atrast, vai ir vēlme parādīt, cik skaistā vietā esat. Zinot, ka var ievietot kartes skatu arī īpašā leņķī vai ar citādāku novietojumu attiecībā pret ziemeļiem, atklāju, ka tieši tādā pašā veidā var ievietot arī ielu skatus.

Anekdote par programmētājiem

Mana mīļākā anekdote, kad jāizskaidro, kādēļ kaut kas nedarbojas. Sevišķi aktuāla tā kļūst brīžos, kad jāsarunājas ar citu programmētāju par viņa izstrādāto darbu.

Kā ātri salabot WordPress datubāzi

Gadās, ka laiku pa laikam ir nepieciešams salabot nefunkcionējošu WordPress datubāzi. Tāpat tas būtu jāizdara, kad pāriet no viena hostinga sniedzēja pie cita. Lūk, vienkāršs veids kā to izdarīt.

WordPress ir kā automašīna, bet spraudņi kā palīgierīces

Pēdējā laikā bija jāskaidro, kā pareizāk paskaidrot kas ir WordPress veidnes un spraudņi. Ja runa ir ar automašīnas īpašnieku, tad domāju, ka WordPress var salīdzināt ar automašīnu ražotāju, veidnes ar to automašīnu modeļiem, bet spraudņus ar papildus detaļām, palīgierīcēm vai tjūningu.