Investīcijas MediaBox.lv attīstībai

Sākot no šī gada maija MediaBox.lv aktīvi meklē un investē laiku un līdzekļus ne tikai zināšanu paplašināšanā, bet arī esošās infrastruktūras paplašināšanā un nostiprināšanā. Pēdējos mēnešu laikā visvairāk uzmanības tiek pievērsta tieši hostingam “mākoņos” un programmēšanai un citām platformām, piemēram Symfony PHP un Codeigniter.

Jaunas web aplikāciju platformas un ietvari

Symfony logoKā pirmo saviem klientiem sākām piedāvāt labāku pašapkalpošanās interneta punktu – atbalsts.mediabox.lv. Atbalsts.MediaBox.lv tika izveidots un turpinām attīstīt, izmantojot Codeigniter platformu. Lai arī tas sākotnēji bija kā eksperiments, jau uz doto brīdi ir skaidrs, ka piedāvāsim izstrādāt mājas lapas ne tikai uz WordPress bāzes, bet arī Codeigniter (paziņojums sekos).

Uz doto brīdi MediaBox.lv sāk veidot nelielus eksperimentālus apmācību projektus izmantojot Symfony2 ietvaru, kurš būtiski atšķiras no WordPress un Codeigniter, izceļoties ar ļoti labu veiktspēju un kvalitāti attiecībā uz gala produktu – mājaslapu, web aplikāciju vai ko citu. Eksperimentālā kārtā centīsimies uzlabot interneta veikalu un mēģināsim to integrēt jau esošajā MediaBox.lv mājas lapā.

Ja hostings, tad VPS

Kopš jūnija esam sākuši eksperimentēt ar virtuālajiem serveriem, kurus klientiem MediaBox.lv varētu piedāvāt no 2014. gada. VPS jeb virtuālie privātie serveri nodrošina lielāku kontroli pār serveru darbību un ļauj izveidot arī netipiskākas web aplikācijas, kas uz “parastajiem” serveriem nav iespējams, ierobežotās pieejas dēļ.

MediaBox.lv testa serveri šobrīd jau darbojas ar jaunāko web programmatūru  – PHP 5.5, Apache 2.4 un nginx. Turpināsim eksperimentus, lai uzlabotu pakalpojumu klāstu.

Virtuālais privātais serveris (VPS) ir tehnoloģisks risinājums, kas ļauj vienā serverī izveidot vairākus virtuālos serverus. Katrs tāds virtuālais serveris darbojas atsevišķi, īpaši neietekmējot citus virtuālos serverus jeb ļauj vienā lielā datorā salikt daudz un dažādus mazākus datorus.

Darbinieki

Paplašinoties un nostiprinoties, pamazām piesaistām arī jaunus cilvēkus MediaBox.lv. Pagaidām gan vēl nav kā darbinieki, bet tas nav izslēgts nākotnē.

PS. Un jā. Šobrīd es strādāju citādāk (citur) nekā agrāk – mēģinu pielāgot Agile principus.

Izsakies arī Tu