No attēla izveidota interneta mājas lapas vai e-pasta dizains

Viens no darbiem, ar ko esmu nodarbojos kopš 2005. gada, ir pārvērst dažādas dizaina skices par interneta lapām. Parasti tika atsūtīts Adobe Photoshop (.PSD) vai Adobe Illustrator (.AI) fails, ko bija nepieciešams sagriezt un izveidot kā HTML lapu, jeb mājas lapas / e-pasta dizainā.

Pieteikt pasūtījumu

Mājas lapa no PSD, AI, JPG, PNG, GIF, … attēla

psd2xhtml umbrovskis mediabox

Lai sagatavotu dizaina ietvaru, ko tālāk var lietot web lapai, nepieciešams veikt dažus priekšdarbus:

Galvenais – kvalitatīvs attēls. Jo precīzāki attēla izmēri attiecībā pret vēlamo interneta lapas izskatu, jo ātrāk notiek sagatavošana. Ideālā variantā tas ir  Photoshop vai Illustrator fails, kurā ir ir jau iekļautas norādes (guidelines) un/vai jau sagriezts pa nepieciešamajām daļām (slices).

Otrs – interneta lapā izmantotie fonti. Ja netiek izmantoti standarta fonti – Verdana, Times, Arial (, …), bet kāds īpašs fonts, tad to arī ir nepieciešams nosūtīt. Šeit gan jāatceras, ka ne visi fonti, kas ir dizainera (vai dizaina parauga) datorā būs arī gala lietotāja pārlūkā. Ir dažādi veidi kā to var atrisināt, bet vienmēr ir jāatceras, ja izmantotie fonti nav statiski (logo, saukļi, reklāmas banneri), bet dinamiski, piemēram, lapu un rakstu nosaukumi, tad ir daudz sarežģītāk tos atainot. Jo statisko informāciju vienmēr var aizstāt par attēlu, bet ne vienmēr dinamisko.

Norādes, paskaidrojumi un ieteikumi par dizaina sagatavošanu mājas lapai. Parasti šo informāciju apvieno atsevišķā dokumentā, kurā tiek norādīti ne tikai tehniskie parametri, bet arī izklāstīts lietotāja virzīšanās scenārijs lapā. Pie tehniskās informācijas parasti tiek likts klāt lapas elementu platumi un garumi, kā arī interneta lapā izmantotās krāsu paletes.

Formatētu HTML e-pastu sagatavošana ar attēliem.

Līdzīgi kā mājas lapai arī e-pastam var izveidot dizainu. Tiesa, arī jāatceras, ka ne visi e-pasta saņēmēji var šādus e-pastus apskatīties, jo tiek atbalstīts tikai teksta versija. Bet arī tas ir labojams, izveidojot atsevišķu lapu internetā. Ja mājas lapu dizainam parasti netiek izmantotas vairs tabulas, tad e-pastus vēl joprojām veido kā tabulu.

Ko saņem klients?

Kā gala produktu klients saņem zip failu, kurā ir iekļauti:

  • HTML, XHTML vai HTML5 faili (skaits atkarīgs no lapu un apakšlapu skaita)
  • CSS fails
  • sagriezti attēli dizainam
  • un paskaidrojuma lapu vai dokumentu (read me)

HTML un CSS tiek komentēti, lai programmētājiem būtu labāk saprotams kur un kāda informācija jāievieto vai jālabo.

Kas ir lapa un apakšlapa? Lapa ir pamata izskats kādai lapai vai sadaļai, piemēram, pirmā lapa vai kontakti. Apakšlapa ir parasti tāda lapa, kurai dizains un saturs ir minimāli mainīts attiecībā pret galveno lapu, kurai tā ir piesaistīta, piemēram, blogos rakstu lapa, kas sadalīta vairākās lapās vai pirmās lapas turpinājums, ja tā sadalīta vairākas lapās.

Šīs dažiem ir it kā pašsaprotamas lietas, tomēr ne visi, kas vēlas izveidot mājas lapu zina procedūru un lietas kas nepieciešamas, lai darbs ātrāk virzītos uz priekšu.

Parauga attēla izstrādes laiks: 2 stundas ar visiem komentāriem un paskaidrojumiem, bet bez readme 1h 8min no 0 punkta.

Izsakies arī Tu