Pārbaudītie WordPress SEO spraudņi

WordPress SEO spraudņiEs pat vairs nevaru saskaitīt cik bieži ir jautāts par WordPress SEO (saīsinājums no angļu valodas search engine optimization) iespējām. Šajā rakstā atbildēšu to, ko ir jautājuši vairāki citi izstrādātāji un klienti, kā arī par jau pārbaudītiem WordPress SEO spraudņiem.

WordPress SEO no Yoast

Yoast WordPress SEO spraudnis

Spraudnis kuru līdz šim brīdim piedāvāju viesiem klientiem un kurš ir 1 no 3, ko parasti arī iekļauju jaunajām mājas lapās. Spraudni bez maksas var lejupielādēt no wordpress.org mājas lapas.

SEO Smart Links un SEO Friendly Images

SEO Smart Links spraudnis palīdzēs automātiski izveidot saites uz iekšējām lapām, tematiem, rakstiem vai birkām (tag), uzlabojot ne tikai SEO, bet arī atvieglo navigāciju, ja jāsasaita vecie un jaunie raksti.

SEO Friendly Images noderēs vecākām mājaslapām, kurām jau no paša sākuma nav veidoti pareizi attēlu apraksti. Ja esat kārtīgi pārdomājuši savu SEO praksi, tad jaunai lapai šis nav vajadzīgs, jo visticamāk jums jau būs (JĀBŪT!) pareizi ievietoti attēli, piemēram,


< img class="image photo"
title="Mūsu jaunais lieliskais attēls ar vienu atslēgas vārdu"
src="http://example.com/attelumape/attels-ar-atslegasvardu.jpg"
alt="Attēls ar atslēgas vārdu"
itemprop="image"
/>

Pēdējo elementu – itemprop var nodrošināt viens no maniem spraudņiem Itemprop WP.

itemprop WP for SERP/SEO Rich snippets

itemprop WP ir vienkāršs WordPress SERP un SEO spraudnis, kurš saturā ievieto cilvēkam neredzamu, bet meklētājiem atpazīstamu koda gabalu, nodrošinot vienlīdz saprotamu informāciju cilvēkiem un meklētājrobotiem. Nav jābaidās arī par to, ka varētu sekot sankcijas no Google puses, jo teksts netiek slēpts klasiskā veidā

display:none;text-indent:9999

vai cita metode, bet tiek ievietoti kā META dati mikrodatu formātā

<meta
itemprop="image"
content="http://example.com/attelumape/attels-ar-atslegasvardu.jpg"
/>

Paraugs:

https://gist.github.com/3720950

Replytcom Redirector

Replytcom Redirector (kopš 2009. gada nav atjaunots un pats vairs neizmantoju) noderēs, ja mājas lapā ir komentāri un nav izdzēsta replytocom saite pie tiem. Spraudnis novērš dubulta satura veidošanos.

Permalinks Moved Permanently, Redirection un Permalink finder

3 WordPress spraudņi, kas pēc idejas dara vienu un to pašu – palīdz atrast pareizās saites WordPress blogā un pareizi (are 301) uz tām pāradresē. Pats imantoju Permalinks Moved Permanently un Redirection. Pirmais vienkārši cenšas atrast pareizo saiti, savukārt otrs sniedz arī nelielu statistiku.

Šie spraudņi būs noderīgi tad, ja savai mājas lapai esat mainījuši adreses struktūru vai labojuši pašas saites (permalinks). Tā kā saites tiek pareizi pāradresētas, tad nezaudēsiet arī lapas reitingu, jo tradicionālā “lapa nav atrasta” (error 404) vietā būs “lapa ir pārvietota uz jaunu pastāvīgu adresi” (redirect 301)

Spraudņi kurus neieteiktu!

Ja izmantojat WordPress SEO by Yoast, tad Jums  nav vajadzīgi tādi spraudņi kā All-in-one SEO vai Google XML Sitemaps.

Izsakies arī Tu