Pēdējās nedēļās notika vairāki DDoS uzbrukumi dažādām mājas lapām

Lai arī MediaBox.lv savus jau ir brīdinājis, vēlo atgādināt, ka pēdējo divu nedēļu laikā esmu novērojis vairākus DoS uzbrukumus mājas lapām. Lai arī daļa no tām pat nav saistītas – neatrodas uz viena servera, pat ne pie viena interneta pakalpojumu sniedzēja serveriem.

Sākotnēji bija aizdomas, ka šie uzbrukumi ir vērsti tieši noteiktiem serveriem, kur sakritības pēc atrodas vairākas klientu mājas lapas, tomēr parunājoties ar citiem serveru īpašniekiem, esmu ieguvis apstiprinājumu, ka tiešām pēdējo nedēļu laikā ir palielinājies uzbrukumu skaits.

Tā vai citādi, MediaBox.lv klientiem nav pamata satraukuma, jo sadarbībā ar serveru uzturētājiem, darām visu iespējamo, lai šādu uzbrukumu ietekmi novērstu un nodrošinātu datu drošību.

Liels paldies sadarbības partneriem par savlaicīgu un kvalitatīvu reaģēšanu!

Neon LED

foto: wikipedia

Kas ir DoS (DDoS) uzbrukums?

(paskaidrojums no kaspersky.antivirus.lv)

DoS uzbrukums (uzbrukums tīklā, Denial of Service – pakalpojumatteice) tiek veikts, lai pārtrauktu vai traucētu interneta vietnes, servera vai cita interneta resursa darbību. Veicot šos uzbrukumus, hakeri pielieto dažādus paņēmienus. Viens no tiem – serverim sūta daudz pieprasījumu, kas var traucēt vai pārtraukt tā darbību, ja servera resursi nav pietiekami šo pieprasījumu apstrādei.

DDoS uzbrukums (Distributed Denial of Service – dalītais uzbrukums tīklā) atšķiras no DoS uzbrukuma ar to, ka pieprasījumus resursam sūta vienlaikus no ļoti daudziem datoriem. Vienu no inficētajiem datoriem hakeri bieži vien izmanto, lai vadītu uzbrukumu no pārējiem “zombētajiem” datoriem.

Izsakies arī Tu