Slodze un veiktspēja. WordPress ir kā automašīna, bet spraudņi kā palīgierīces.

Pēdējā laikā bija jāskaidro, kā pareizāk paskaidrot kas ir WordPress veidnes (sauktas arī ādiņas, angliski themes) un spraudņi (plugins). Ja runa ir ar automašīnas īpašnieku, tad domāju, ka WordPress var salīdzināt ar automašīnu ražotāju, veidnes ar to automašīnu modeļiem, bet spraudņus ar papildus detaļām, palīgierīcēm vai tjūningu. Savukārt hostingu kā dažos gadījumos kā ceļu, bet ne vienmēr.

Slodze / Spiediens

Tā radās skaidrojums, kādēļ WordPress spraudnis kādā situācijā nav saistīts ar mājas lapas darbības ātrumu un slodzi. Zemāk aprakstītajā gadījuma – WordPress pielāgoto rakstu (custom post types) importēšanas spraudnis.

Pasūtītājs vēršas pie Izpildītāja ar saviem rasējumiem (Darba uzdevumu) par kādas mehāniskas ierīces detaļu vai daļu, piemēram, auto piekabi. Kad piekabe ir izveidota, atklājas, ka tā ir pievienojama automašīnai un izmantojama, bet kravas svara (rakstu daudzums un to saturs ar attēliem) dēļ automašīna nevar izkustēties no vietas vai tā kustās ļoti lēni ar lielu enerģijas patēriņu (hostings ar nepietiekamu RAM atmiņu). Lai gan tika norādīts, cik lielu kravu var vest piekabē. Līdz ar to nevar uzskatīt, ka piekabes dēļ auto nekustas, bet kravas dēļ, ko tā ved.

Atgādinājumam -Pasūtītājs lika izveidot piekabi.

Domāju šādu piemēru var attiecināt arī uz citām satura vadības sistēmām vai web aplikācijām.

Slodze un mūlis

Izsakies arī Tu