WordPress SEO tehniskie uzlabojumi saitēm

Pirms kāda laika uzrakstīju par pārbaudītiem WordPress SEO spraudņiem, ko izmantoju, šoreiz par dažām citām lietām, nedaudz tehniskākām, WordPress SEO tehniskajiem uzlabojumiem.

SEO nav vienkāršs pasākumu kopums, kuru izpildot jums uz mūžīgiem laikiem tiks nodrošināta vieta meklētāja augstākajos rezultātos. Līdzīgi, kā meklētāju algoritmi mainās, mainās arī līdzekļi un metodes, lai sasniegtu labākos rezultātus meklētājos. Runājot par Google, tā pat ir izveidojusi sodu par “pārāk” optimizētām lapām (SEO over-optimized). Tātad visu ar mēru. Lūk dažas atziņas, kas ir uzkrātas pēdējo 6 gadu laikā.

Katrā ziņā visus ieteikumus jāņem vērā, atbilstoši izvirzītajiem mājas lapas mērķiem un uzdevumiem.

Vai WordPress ir SEO draudzīgs? Jā, ir.

WordPres pamatkods jau ir pašos pamatots veidots meklētājiem draudzīgs – kategorijas, tagi, “draudzīgās saites”, noindex / nofollow, 404 lapas (lapa nav atrasta) un 301/302 pārsūtīšana uz citu lapu (redirect). Tas, kas parasti ir “nepareizs” ir dizaina veidne – theme. Jo tieši šī veidne tiek rādīta apmeklētājam, tai skaitā meklētāju robotiem.

No WordPress neatkarīgi SEO faktori

Ar WWW vai bez WWW? Vienalga.

Es cenšos veidot jaunas WordPress lapas bez www, jo tā ir īsāk. ja pareizi viss ir nokonfigurēts, tad šim jautājumam nevajadzētu radīt problēmām. Šo var ļoti vienkārši atrisināt arī ārpus WordPress ar pāris rindiņām .htaccess failā, vēlaties pievienot vai noņemt www domēnam.

https://gist.github.com/3828107

Ir arī PHP versija, kas nav tik laba, jo vienmēr ir jāatceras iekļaut faila sākumā:

https://gist.github.com/3596420

Kā labāk veidot WordPress “draudzīgās” saites?

Jāskatās no lapas veida.

Vizītkartes, reklāmas vai informatīva tipa lapai

Šādai lapai visticamāk vislabākais risinājums būtu /%postname%/ , kad uzreiz seko raksta saite. Papildus labums ir, ja kādu rakstu vajas pārvērst par lapu, tad adrese nemainās, bet mainās tikai satura tips, no “raksta” un “statisku lapu”.

Šo veidu arī pats visbiežāk izmantoju lapās.

CMS tipa lapai ar vienkāršu jaunumu sadaļu

Šai lapai ir vairākas kategorijas, jeb sadaļas, tādēļ būtu tās ieteicams iekļaut arī saitē – /%category%/%postname%/, kas arī meklētāja rezultātā veidos skaistas sadaļu virknes.

google serp breadcumbs saites

 

Kad un vai lietot saitē datumu? Labāk nelietot.

Ja lapa ir blogs un ir vismaz 2 raksti dienā,tad jā, var lietot /%year%/%monthnum%/%day%/%postname%/, citādi pietiktu ar gadu un/vai mēnesi /%year%/%monthnum%/%postname%/ un/vai /%year%/%postname%/. Lai gan godīgi, lielu jēgu neredzu.

Izsakies arī Tu