Par

Sveiki!
Mani sauc Rolands Umbrovskis un man patīk veidot web risinājumus. Tie, kuri sauc MediaBox.lv par aģentūru – paldies par komplimentu! Esmu tikai viens izstrādātājs, kuram patīk daudzas lietas izveidot vienkāršāk un automatizēt tur, kur tas iespējams un nepieciešams.

Ikdienā esmu WordPress programmētājs, kurš nodarbojas ar dažādu PHP, NodeJs, Python un Docker risinājumu ieviešanu dzīvē.

Veidoju mājas lapas jau kopš 2000. gada, kad ar bērnības drauga datora palīdību tika veidotas pirmās HTML mājas lapas.

Ap 2005. gadu esot Grieķijā, sāku veidot lapas uz, toreiz, jaunas platformas – WordPress. Un WordPress ērtums tā iepatikās, ka pie tā arī esmu palicis, kā pamata daudzām internata mājaslapām, aplikācijām un citiem risinājumiem.

No aptuveni 2007. gada sāku nodarboties ar WordPress mājas lapu hostingu. Pirmā lapa tika hostēta mēnesi no laptopa manā istabā pie vecākiem. Drīz vien jau tika pārpirkti hostinga risinājumi, ietīti labākos piedāvājumos ar papildus pakalpojumiem (web izstrāde + hostings) un sākās specializētā WordPress hostinga periods. Dekādi vēlāk, 2019. gadā, kādā brīdī klientu un manas lapas atradās un vairāk kā 20 serveriem ASV, Eiropā un Austrālijā. Viens nav cīnītājs, tādēļ tā paša gada beigā stika pieņemts grūtais lēmums slēgt esošo hostingu un fokusēties uz labāku risinājumu. Tā, 2020. gadā tika slēgts vecais WordPress hostinga modelis.

No 2021. gada vairāk esmu pievērsies automatizācijai web aplikācijām un risinājumiem (arī WordPress lapu hostings).

Tam pa vidu no 2014. gada lidz 2018. gadam ieguvu Dānijā profesionālā bakalaura diplomu starptautiskajā mārketingā, pārdošanā, uzņēmējdarbībā un inovācijās (garš un pārāk smuks nosaukums biznesa studijām).

Esmu darbojies ar daudz un dažādiem klientiem – izšuvumu pārdevējas Latgalē, mediju kompānijas ASV, vienu no lielākajiem interneta veikaliem Igaunijā, mērketinga kompānijas Austrālijā, advokātu birojiem Baltijā … un veselu čupiņu jaunuzņēmumu Latvijā.

Dažādu NDA un citu iemeslu dēļ es neveidoju publisku portfolio. Lielākoties tādēļ, ka programmētāju kodu nevar redzēt. Pat mans publiskais Github profils neataino pilno tehnoloģiju klāstu. Toties t esmu centies apkopot stackshare lapā.